Uzavírka poutní cesty mezi Vysokým Mýtem a Knířovem

Uzavírka poutní cesty mezi Vysokým Mýtem a Knířovem

V souvislosti se stavbou dálnice D35 Vysoké Mýto – Džbánov je od pondělí 4. března 2024 plánována úplná uzavírka knířovské poutní cesty mezi Vysokým Mýtem a Knířovem, která by měla trvat do konce roku 2025.

V uzavřeném úseku této cesty bude provedena přeložka plynovodu a odtěžení zářezu budoucí dálnice v místě plánovaného nadjezdu. Též budou zahájeny práce na přemostění dálnice, nad kterou povede komunikace pro pěší.

Poutní cesta z Vysokého Mýta do Knířova patří mezi oblíbené pěší trasy například pro kondiční běžce, rodiny s dětmi, seniory i pro majitele psů a je součástí duchovního okruhu vysokomýtské naučné stezky. V průběhu stavby dálnice D35 bude od 4. března 2024 až do konce roku 2025 poutní cesta staveništěm, proto je vstup do tohoto prostoru zakázán. Knířovská poutní cesta bude po dobu stavby skutečně pro pěší i cyklisty místy i života ohrožující, proto důrazně žádáme o dodržování již zmíněného zákazu vstupu.

Další informace naleznete zde.

Zdroj: webové stránky města Vysoké Mýto

Image
Image
Image
ATIC - logo
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Provoz Turistického informačního centra je financován z rozpočtu města Vysoké Mýto. Pardubický kraj poskytl dotaci z programu „Podpora činnosti a provozu turistických informačních center v Pardubickém kraji".

logo infocentra

Turistické informační centrum 

náměstí Přemysla Otakara II. 96
Vysoké Mýto, 566 01
 
tel.: 465 466 112
e-mail: infocentrum@vysoke-myto.cz
web: infocentrum.vysoke-myto.cz

Provozní doba

Po - Pá: 8:30 - 17:00
So, Ne, svátky: 9:00 - 17:00 (květen - říjen)
So, Ne, svátky: 10:00 - 17:00 (listopad - duben)