HISTORIE BUDOVY

HISTORIE BUDOVY

Turistické informační centrum sídlí v historické budově na náměstí. Tento dům byl vystavěn již v roce 1433 a původně sloužil jako městská radnice. Součástí radnice byla i městská šatlava, která se nacházela ve sklepních prostorách domu. Zde se také ukládaly obecní peníze, městská privilegia či pečeť a zbroj. 

Během staletí budova několikrát vyhořela a v důsledku požárů musela být stavebně upravena. Z let 1774 a 1816 pochází současný vzhled – klasicistní pětiosé průčelí s věžičkou včleněnou do hladkého trojúhelníkového štítu. V interiéru infocentra je zachována původní křížová klenba.

V roce 1849 se budova stala sídlem okresního soudu, koncem padesátých let 19. století byla přistavěna v zadní časti pozemku nová věznice s příslušenstvím a byty dozorců. V roce 1871 se městský úřad přestěhoval do Panského domu na náměstí a soudní instituce využívala celou budovu až do roku 1958, kdy byla v důsledku havarijního stavu uzavřena. Po následné opravě zde našla zázemí geodézie, městská galerie a knihovna, od konce osmdesátých let 20. století však byla stavba prázdná. Po celkové rekonstrukci byla budova 6. září 2014 slavnostně otevřena a stala se tak sídlem Turistického informačního centra, Městské galerie Vysoké Mýto a Muzea českého karosářství.

Image
Image
Image
ATIC - logo
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Provoz Turistického informačního centra je financován z rozpočtu města Vysoké Mýto. Pardubický kraj poskytl dotaci z programu „Podpora činnosti a provozu turistických informačních center v Pardubickém kraji".

logo infocentra

Turistické informační centrum 

náměstí Přemysla Otakara II. 96
Vysoké Mýto, 566 01
 
tel.: 465 466 112
e-mail: infocentrum@vysoke-myto.cz
web: infocentrum.vysoke-myto.cz

Provozní doba

Po - Pá: 8:30 - 17:00
So, Ne, svátky: 9:00 - 17:00 (květen - říjen)
So, Ne, svátky: 10:00 - 17:00 (listopad - duben)