JUNGMANNOVY SADY

JUNGMANNOVY SADY

Park se rozléhá na místě původního hradebního parkánu mezi věží Choceňské brány a původním hřbitovem u kostela Nejsvětější Trojice.

První parkové úpravy jsou uváděny mezi lety 1872–1875 na připomínku sta let od narození Josefa Jungmanna. Liniová dispozice parku kopírovala průběh hradeb a ideálně plnila úlohu promenádního parku.

Další parkové úpravy se odehrály v letech 1905 až 1906, kdy probíhala v jihovýchodním okraji tohoto území stavba nové měšťanské školy, a byl zrušen hřbitov u kostela Nejsvětější Trojice. Hřbitovní zeď byla zbořena a plocha mezi kostelem a školou byla parkově upravena. Tato část má jinou dispozici tvořenou méně formálně komponovanou výsadbou okrasných dřevin s vysokou pestrostí a rozmanitostí. Velké množství dřevin z tohoto období je dochováno dodnes. Součástí hlavní promenády byl dřevěný hudební pavilon. V roce 2011 byla provedena regenerace parku.

Autor textu: doc. Ing. Lukáš Štefl, Ph.D., zahradní architekt města Vysoké Mýto

Zdroj: MĚSTSKÉ PARKY A SADY ( propagační leták )

Vydalo: město Vysoké Mýto, 2022

Image
Image
Image
ATIC - logo
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Provoz Turistického informačního centra je financován z rozpočtu města Vysoké Mýto. Pardubický kraj poskytl dotaci z programu „Podpora činnosti a provozu turistických informačních center v Pardubickém kraji".

logo infocentra

Turistické informační centrum 

náměstí Přemysla Otakara II. 96
Vysoké Mýto, 566 01
 
tel.: 465 466 112
e-mail: infocentrum@vysoke-myto.cz
web: infocentrum.vysoke-myto.cz

Provozní doba

Po - Pá: 8:30 - 17:00
So, Ne, svátky: 9:00 - 17:00 (květen - říjen)
So, Ne, svátky: 10:00 - 17:00 (listopad - duben)