BOTANICKÁ ZAHRADA

BOTANICKÁ ZAHRADA

V letech 1905–1906 došlo k parkové úpravě severního úseku hradebního parkánu nad Mlýnským potokem, kde byla v roce 1906 založena botanická zahrada.

V daném období se z důvodu vzdělávání, osvěty a výchovy zakládaly různé botanické či ukázkové zahrady s různým důrazem na didaktickou funkci. V roce 1912 byl vydán Průvodce městskou botanickou zahradou ve Vysokém Mýtě s podtitulkem I. Oddělení: rostliny léčivé.

V něm je fotografie segmentu zahrady, z které jsou podél parkové cesty patrné úzké lemy záhonů osazeny rostlinami s informativními cedulkami. Ve vlastním průvodci se píše: „Malá botanická zahrada založena byla ve Vys. Mýtě r. 1906, která sloužiti má ne tak ke studiu vědeckému, jako hlavně k tomu, aby seznamovala návštěvníky s rostlinami užitečnými a rostlinami škodlivými, aby umožnovala stopovati jejich život, těšit se z krás a šlechtiti mysl.“

Autor textu: doc. Ing. Lukáš Štefl, Ph.D., zahradní architekt města Vysoké Mýto

Zdroj: MĚSTSKÉ PARKY A SADY ( propagační leták )

Vydalo: město Vysoké Mýto, 2022

Image
Image
Image
ATIC - logo
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Provoz Turistického informačního centra je financován z rozpočtu města Vysoké Mýto. Pardubický kraj poskytl dotaci z programu „Podpora činnosti a provozu turistických informačních center v Pardubickém kraji".

logo infocentra

Turistické informační centrum 

náměstí Přemysla Otakara II. 96
Vysoké Mýto, 566 01
 
tel.: 465 466 112
e-mail: infocentrum@vysoke-myto.cz
web: infocentrum.vysoke-myto.cz

Provozní doba

Po - Pá: 8:30 - 17:00
So, Ne, svátky: 9:00 - 17:00 (květen - říjen)
So, Ne, svátky: 10:00 - 17:00 (listopad - duben)