CESTA MNOHA MOŽNOSTÍ

CESTA MNOHA MOŽNOSTÍ

Vysoké Mýto – Slatina – Sruby – Dobříkov – Choceň – Vysoké Mýto

26 km

Výlet, který vás provede krajinou slatinských rybníků, nabídne možnost vyzkoušet si golf či ochutnat opočenskou zmrzlinu.

Na začátku projížďky na kole či koloběžce vás může překvapit velký kopec, kterému se říká Babka. Přes tento výběžek ale naše trasa nevede, pod Babkou totiž odbočíte a pojedete tak podél Orlického letiště až ke Slatinským rybníkům Netušil a Rutník. Pro malé cyklisty obec Slatina nabízí i pěkné dětské hřiště. V horkých letních dnech se v následující vesničce Sruby můžete osvěžit opočenskou zmrzlinou. V případě, že vás lákají další sportovní aktivity, můžete pokračovat do Dobříkova, kde si zahrajete golf v areálu Cedrového penzionu. Zajímavostí a dominantou Dobříkova je také dřevěný kostelík z Podkarpatské Rusi, který stojí za navštívení. Zpáteční cestu si zpříjemníte stinnou jízdou lesem až do choceňského parku Peliny, kde navážete na cyklotrasu směr Vysoké Mýto.

18 Vysoké Mýto – 3574 Slatina (3,5 km) –– 4230 Sruby (2,7 km) -  4237 Dobříkov (3,2 km) – 4268 Choceň (9,1 km) – 18 Vysoké Mýto (8 km)

Cesta mnoho možností

Image
Image
Image
ATIC - logo
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Provoz Turistického informačního centra je financován z rozpočtu města Vysoké Mýto. Pardubický kraj poskytl dotaci z programu „Podpora činnosti a provozu turistických informačních center v Pardubickém kraji".

logo infocentra

Turistické informační centrum 

náměstí Přemysla Otakara II. 96
Vysoké Mýto, 566 01
 
tel.: 465 466 112
e-mail: infocentrum@vysoke-myto.cz
web: infocentrum.vysoke-myto.cz

Provozní doba

Po - Pá: 8:30 - 17:00
So, Ne, svátky: 9:00 - 17:00 (květen - říjen)
So, Ne, svátky: 10:00 - 17:00 (listopad - duben)